Що означає клас новобудови. Чи є таке в місті Кам’янець-Подільський?

Українцям, які хочуть купити квартиру в новобудові, пропонують 4 основні класи житла: економ, комфорт, бізнес і еліт.

Експерти DOM.RIA проаналізували, чи відповідають запропоновані багатоквартирні будинки заявленим класами і як впливає клас нерухомості на кінцеву вартість житла. А також порівняли, наскільки запропоновані класи новобудов відповідають нормам, встановленим Українською будівельною асоціацією в 2006 році.

Чи є такий розподіл на класи житла в місті Кам’янець-Подільський? Наразі місті немає чіткого розподілу на класи житла, більшість новобудов відносяться до економ класу, а деякі навіть не представлені, так на ринку новобудов міста відсутні багатоквартирні елітні будинки. Тому для порівняння були взяті лише п’ять українських міст-мільйонників, адже саме в них представлений найбільший вибір всіх класів новобудов. До основних характеристик були віднесені: кількість квартир на поверсі, висота стель, технології та матеріали будівництва, наявність чистової обробки стін і наявність паркувальних місць.

Так, наприклад, нормою для класів економ і комфорт є одне парко-місце гостьового паркінгу для 2-х квартир. Норма для житлового комплексу бізнес-класу — 8 парко-місць наземного чи підземного багаторівневого паркінгу на 10 квартир, а для елітних новобудов — 2 паркувальні місця для однієї квартири.

Аналітичний центр також досліджував цінову політику в містах-мільйонниках і встановив залежність мінімальної та максимальної ціни квадратного метра від класу новобудови.

Виходячи зі статистики, простежується тенденція, що часто вартість квадратного метра не збігається з класом житлового комплексу. Якщо при виборі квартири ви орієнтуєтеся на клас новобудови, а не на ціну, то вам варто звернути увагу, що в деяких регіонах, наприклад в Одесі, мінімальна ціна одного квадратного метра квартири в будинку комфорт-класу на 13,7% нижча, ніж вартість квадратного метра в економ-класі.

У Львові квартира в новобудові бізнес-класу на 6% дешевша, ніж квартира класу комфорт, а в Дніпрі, ціна метра житла комфорт-класу на 11% менша, ніж квадратний метр житла економ-класу.

На основі цієї статистики можна зробити висновок, що за меншу суму можна придбати квартиру з більш комфортними умовами проживання. Також варто відзначити, що в деяких регіонах різниця між цінами різних класів становить менше, ніж 5%, що також може зіграти позитивну роль на користь більш комфортного житла.


Як показало недавнє дослідження Аналітичного центру, 75% українців при виборі житла в новобудові орієнтуються на ціну і тільки 19% — на клас нерухомості.


За матеріалами DOM.RIA

Обережно, шахраї: як треба перевіряти документи при оренді

Викрили банду квартирних аферистів, які діяли на території України.

Вони орендували житло на кілька днів, а потім здавали його в повторну оренду за фальшивими документами. Отримавши гроші, злочинці зникали, а жертви залишалися без житла, за яке заплатили.

Одну учасницю цієї банди затримала поліція. Нею виявилася 71-однорічна бабуся. Вона називала себе власницею квартир, які “здавали” злочинці. У жінки вже є судимість за шахрайство і вона вже бувала в розшуку.

Експерти радять не поспішати при виборі знімного житла. Як говорив ріелтор Ірина Кечеджи, найчастіше саме шахраї підганяють жертву якомога швидше заплатити гроші.

Кваплять, мовляв, за вами стоїть черга. Якщо ви не дасте передоплату, завдаток зараз, то за вами наступний охочий зніме цю квартиру. Але насправді це часто не так, – зазначає Ірина.

І навіть якщо кажуть, що на квартиру велика черга, в жодному разі не давайте гроші вперед, особливо третім особам.

Не давайте ніякої передоплати брокерам. Ви передоплату можете тільки дати власнику, коли ви переконалися в тому, що документи в порядку, – розповідає Кечеджи.

Адвокат Денис Ципін запевняє: переконатися в тому, що власник квартири справжній, не є дуже складно.

Останні кілька років у нас відкритий реєстр нерухомості і кожна людина коли їй пропонує хтось здати квартиру, може спокійно зайти до державного реєстру і подивитися, хто власник цієї квартири, – говорить Ципін.

Далі слід перевірити, чи справжній паспорт показує людина, яка здає приміщення. Адже теоретично зайти в реєстр і дізнатися прізвище власника може кожен, щоб потім підробити документи.

Ви маєте право і поліція надасть вам таку інформацію. Ви наберете 102, скажете, що ось така ситуація, такий паспорт мені пред’являє людина, я підозрюю, що він підроблений. Існує спеціальний оперативний підрозділ, який протягом декількох хвилин може перевірити за номером паспорта, чи є він загубленим або яким ще чином де використовувався, – пропонує юрист.

Також експерти рекомендують не соромитися і фотографувати документи і самої людини. Зазвичай шахраї цього бояться і дуже настирно проти такого. Матеріал підготовлено за статтею інтернет-газетою Сегодня.

Як знайти новобудові ідеальну квартиру місті Кам’янець-Подільський

Кам’янецькі інвестори розділилися на два табори: ті, хто надає перевагу купівлі житла на етапі будівництва, та тих, хто довіряє кошти лише збудованим новобудовам.

Вагомою перевагою нерухомості, що перебуває на стадії будівництва, звичайно, є ціна, повідомляє аналітичний центр будівельної компанії “Благо”. Тому що чим ближчий термін здачі будинку в експлуатацію, тим дорожче обійдеться вартість квадратного метра.

Щоб знайти ідеальний варіант, фахівці з нерухомості радять визначитись насамперед із власними пріоритетами, бажаним терміном заїзду в нову квартиру та фінансовими можливостями.

Ціновий критерій

На період риття котловану забудовник пропонує інвестору найнижчу ціну. Для будівельної компанії це чудовий варіант отримати стартовий капітал на будівництво будинку, а для покупця – отримати квартиру за помірною ціною. Для більшості українців купівля житла на початковій стадії будівництва дає змогу придбати нерухомість дешевше та на умовах розтермінування.

Широкий вибір

Обираючи житло на етапі будівництва, можна не лише зекономити кошти, але й отримати квартиру на будь-який смак: поверх, планування, вигляд з вікна. За умов монолітно-каркасного типу будівництва доступна опція перепланування, що є дорогим при купівлі готової квартири. Чим ближчий термін здачі будинку в експлуатацію, тим менший вибір та вища ціна. Головним у цьому випадку є врахування терміну будівництва, яке зазвичай триває 2-3 роки. Тому такий варіант підійде людям, не обмеженим у часі, і тим, хто прагне зекономити.

Золоте правило

Щоб вигідно та надійно інвестувати в нерухомість та не переплачувати зайвих 30% вартості, експерти радять купувати житло на початковому етапі будівництва.

Саме цей період найбільш оптимальний у співвідношенні ціни і якості, є найбільше варіантів для вибору. Вагомою перевагою для клієнтів є політика заморожування цін на придбану нерухомість та можливість оплати частинами у домовлений час.

Нагадаю Держстатистиці озвучили, на скільки за рік зросла вартість будівельних робіт у сфері зведення споруд (житлових і нежитлових) йдеться про зростання в 22%.

Купити квартиру в Кам’янці-Подільському на етапі будівництва, по вигідних умовах можна переглянувши наш каталог Новобудови на сайті, де вказано контактні номера, приблизна ціна за метр квадратний.

Для будівельних компаній можуть скасувати пайові внески

Зареєстрований законопроект №6540 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні, який окрім всього, пропонує скасування пайового внеску в Україні.

Про це йдеться у заяві заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

За словами заступника Міністра, цей законопроект потрібно прийняти якнайшвидше, тому що пайовий внесок зараз вже не виконує свою головну функцію — розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів. Крім того, він породжує високі корупційні ризики зі сторони органів місцевого самоврядування, адже цільове використання цих коштів ніким не контролюється.

Розмір пайового внеску розраховується на підставі загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта, що визначається відповідно до будівельних норм, державних стандартів і правил. Так, граничний розмір пайової участі для нежитлових будівель та споруд складає 10% від загальної кошторисної вартості будівництва, для житлових будинків — 4%. При цьому, в загальному об’ємі доходів місцевих бюджетів вага пайової участі не досягає і 1%. За інформацією обласних державних адміністрацій, протягом 2014-2017 років за рахунок пайової участі здійснювалися в основному поточні ремонти. В окремих населених пунктах — капітальні ремонти деяких об’єктів соціальної інфраструктури. За рахунок лише часткового залучення цих коштів були побудовані дошкільні навчальні заклади: у Вінницькій і Полтавській області — по одному, в Івано-Франківській — 3. Тобто, по факту на будівництво нових дитячих садків, шкіл та іншої інфраструктури не витрачається практично ні копійки, — додав Парцхаладзе.

На думку заступника міністра, повна відміна пайової участі дозволить не тільки унеможливити корупцію в цій сфері, а й покращити інвестиційну привабливість країни, що, в свою чергу, позитивно відобразиться на позиції України у подальших рейтингах.

Історичних районах міст тепер проектуватимуться підземні паркінги. Чи будуть такі в Старому місті?

Оновлені ДБН Б.2.2-12:2018 “Планування і забудова територій”, в яких міститься норма, вступили в дію з 1 вересня.

Європейці дуже переймаються збереженням екологічного стану та історичного вигляду своїх міст, створенням умов для гармонійного міського розвитку. Тому під час оновлення важливих містобудівних ДБН прописано норму, щоб в межах територій з пам’ятками культури та в районах з історичною забудовою проектувалися виключно підземні автостоянки, — написав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Крім того, згідно з цими ДБН, при розміщенні об’єктів, у тому числі, при будівництві багатоквартирних житлових будинків, у центральних, історично сформованих районах найкрупніших, крупних та великих міст повинні також проектуватися лише підземні гаражі.

Такі зміни сприятимуть створенню комфортних умов для пішоходів та водіїв, а також підвищенню естетичного вигляду міст за рахунок звільнених від надмірної кількості припаркованих машин на центральних вулицях.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує оновлювати державні будівельні норми. ДБН “Планування і забудова територій” були розроблені ДП “ДІПРОМІСТО” на заміну попередніх будівельних норм, що регулюють містобудування, які діяли ще з 1992 року.

Історичних районах міст тепер проектуватимуться підземні паркінги. Чи будуть такі в Старому місті?

“Жовті лінії” обмежують забудову

Згідно з новими ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій”, які вступили в дію з 1 вересня, введено норму щодо “жовтих ліній”, які мають обмежувати забудову задля безпеки при можливому руйнуванні будівель.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Тепер в генеральних планах населених пунктів і в детальних планах територій обов’язково повинні бути розділи по лініях обмеження. “Жовті лінії” це обмеження забудови з метою безпеки, щоб при можливому руйнуванні будівлі не постраждали інші споруди і не були перекриті шляхи евакуації.

За словами Парцхаладзе, ці лінії визначаються за принципом: чим ближче до евакуаційних шляхів знаходиться будівля, тим нижчою за висотою вона має бути.

Згідно з ДБН, “жовті лінії” обмежують зони можливих завалів житлових, громадських, промислових та інших будівель і споруд, розміщених вздовж магістральних вулиць сталого функціонування, по яких проводиться евакуація населення в особливий період та підтримується транспортне забезпечення виконання рятувальних і невідкладних аварійно-відновлювальних робіт.

Такі лінії обмеження забудови мають визначатися при розробленні документації з просторового планування для категорованих населених пунктів – що мають особливу важливість при цивільному захисті (на території яких розміщені суб’єкти господарювання, що мають важливе економічне і стратегічне значення для економіки і безпеки держави та становлять небезпеку для населення і територій у зв’язку з можливістю радіоактивного, хімічного забруднення чи катастрофічного затоплення).

ДБН “Планування і забудова територій” були розроблені на заміну попередніх будівельних норм, що регулюють містобудування, які діяли ще з 1992 року.

"Жовті лінії" обмежують забудову

Міський голова оглянув виконання роботи комунальниками

Як повідомляє офіційний міський сайт Кам’янець-Подільська відбувся огляд виконання комунальних робіт.

Так біля Ратуші продовжується облаштування “сонячного годинника”. Як ведуться роботи, оглянув міський голова Михайло Сімашкевич.

Облаштування “сонячного годинника”

Мер міста зазначив, що це – проект, виконання якого розпочалося минулого, а завершиться наступного року. На даний час фахівці монтують, відповідно до проекту, чашу годинника.

Міський голова оглянув виконання роботи комунальниками

Парк Героїв Євромайдану

Михайло Сімашкевич відвідав також парк Героїв Євромайдану, де завершено один із етапів проекту – облаштування алей. Роботи продовжаться на цьому об’єкті 2019 році.

Міський голова оглянув виконання роботи комунальниками

Відновлений парк Героїв Євромайдану

Тривають роботи в селищі цукрового заводу, де незабаром з’явиться ще одне міні-поле, для гри в футбол.

Міський голова оглянув виконання роботи комунальниками

Міні-поле, для гри в футбол на селищі цукрового заводу

Виконується благоустрій розподільчої смуги на вулиці Князів Коріатовичів.

Міський голова оглянув виконання роботи комунальниками

Благоустрій розподільчої смуги на Князів Коріатовичів

Нагадаю міська влада затвердила програму капітального ремонту тротуарів міста, але не зрозуміло коли і за рахунок, яких коштів буде реалізовуватись вона.

Курс валюти і як це вплине на ціни нерухомості до кінця 2018 року?

З приходом осені національна валюта різко втратила свої позиції у співвідношенні з американським доларом.

За останніх кілька місяців долар виріс більш як на 2 гривні. Чого чекати від курсу до кінця року та який вплив він матиме на ринок нерухомості?

Тиск на гривню властивий для даного сезону, має нерівномірний, хвили-подібний характер. А майбутній курс залежить від таких факторів як: політика Нацбанку, кредит від МВФ та зимові подорожі чиновників, котрі скуплюють чи дістають з сховищ валюту на подорожі в теплі краї. Наразі у держбюджеті закладений середньорічний курс – 29,3 гривні. Однак провідні економісти та банківські аналітики прогнозують ріст курсу до позначки 30,1/1$ через майбутні вибори та невизначеність в країні.

Девальвація гривні призвела до збільшення цін на паливо та імпортні товари, зокрема будівельні матеріали та енергоносії. Також зросла конкуренція за робочу силу та спеціалістів. Щоб триматись на плаву, ринок первинної нерухомості змушений реагувати ростом цін на квадратні метри.

Зростання собівартості новобудов буде плавним, що дозволить інвесторам виграти деякий час на придбання нерухомості. Щоб уникнути кризових ситуацій та втрати попиту, забудовники впроваджують та популяризують власні програми покращення житлових умов для своїх клієнтів у вигляді розтермінування чи інші програми.

Експерти радять слідкувати за цінами на квадратний метр у новобудовах та не зволікати з покупкою, яку намітили в найближчому майбутньому, щоб не переплачувати потім за квадратний метр.

Купити квартиру в Кам’янці-Подільському на етапі будівництва, по вигідних умовах можна переглянувши наш каталог Новобудови на сайті, де вказано контактні номера, приблизна ціна за метр квадратний.

За матеріалами Аналітичного центру будівельної компанії «Благо».

В Україні дозволили підземні паркінги під закладами харчування, спорту, культури

В Україні дозволили підземні паркінги під ресторанами, концертними залами та музеями.

З 1 жовтня дозволено проектувати підземні паркінги під закладами харчування, спорту, культури і охорони здоров’я (крім корпусів з палатами) за умови дотримання відповідних протипожежних та інших технічних вимог.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

З 1 жовтня цього року набрали чинності зміни до державних будівельних норм, згідно з якими дозволено проектувати підземні паркінги не лише під торговельно-розважальними центрами, а й під кафе, ресторанами, театрами, музеями, установами спорту і лікарнями (крім корпусів, де розміщені палати для безпосереднього перебування пацієнтів, які лікуються), – написав він.

Парцхаладзе зазначив, що сьогодні в Європі такі підземні парковки – це зручність для відвідувачів цих закладів і дієвий спосіб боротьби з перенасиченою кількістю припаркованого транспорту на вулицях. Сподіваюся, що з впровадженням такої можливості в Україні покращиться ситуація з парковками, адже зараз нестача паркувальних місць для автомобілів і завантаження центральних районів хаотично припаркованими машинами – це велика проблема для великих міст України, – написав він.

Встановлено розмір щомісячної компенсації поліцейським за житло

Кабінет Міністрів встановив розмір щомісячної компенсації поліцейським за оренду житла.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду 24 жовтня, передає прес-служба МВС.

Таким чином, грошова компенсація виплачується щомісяця за попередній місяць у розмірі фактичних витрат, але не більше:

– двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб на 1 січня календарного року (3524 грн,) – в Києві;

– півтора прожиткові мінімуми для працездатних осіб на 1 січня календарного року (2643 грн,) – у Сімферополі, Севастополі та обласних центрах;

– одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року (1762 грн,) – в інших населених пунктах.

Згідної з постановою, компенсація збільшується в 1,5 разу за наявності у поліцейського трьох і більше членів сім’ї.

Учасники АТО отримали 9 366 земельних ділянок

На даний момент на Хмельниччині учасники АТО отримали у власність 9 366 земельних ділянок загальною площею 15 722,05 гектара.

Для ведення особистого селянського господарства військовим надано 8 131 ділянку загальною площею 15 577,14 гектара. Для ведення садівництва учасникам АТО надано 1 235 ділянок загальною площею 144 гектара.

У 2018 році із заявами про отримання землі до Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області звернулися 23 587 учасників АТО. За результатами розгляду звернень 16 481 військовий отримав дозвіл на розроблення землевпорядної документації на землі загальною площею 26 278,11 гектара.

Найбільшу кількість заяв від військових отримали Хмельницькому районі (3 274), Кам’янець-Подільському (2 355) та Старокостянтинівському (2 195) районах Хмельницької області.

На Хмельниччині для учасників АТО відведуть земельні ділянки різного цільового призначення. Найбільша кількість наділів – 13 459 буде використана для ведення особистого селянського господарства. Займатися індивідуальним садівництвом військові зможуть на 3 022 земельних ділянках.

В місті Кам’янець-Подільський є декілька районів, де земельні ділянки видавались учасникам АТО. Найбільші з них це по вулиці Руслана Коношенка та на селищі Цемзавода по вулиці Молодіжній. 

Учасники АТО отримали 9 366 земельних ділянок

Земельні ділянки учасникам АТО по вулиці Руслана Коношенка

Учасники АТО отримали 9 366 земельних ділянок

Земельні ділянки учасникам АТО по вулиці Молодіжній

Нагадаю у Кам’янці будують два гуртожитки для військових, а загалом у Хмельницькій області почали будівництво 13 гуртожитків для 1625 військовослужбовців-контрактників.

Мінрегіон підготував нові умови знесення старих будинків

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України завершує роботу над розробкою законопроекту.

Цей законопроект повинен дозволити розпочати комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду, тому числі, об’єктів інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, нове будівництво.

Про це повідомляє прес-служб Міністерства.

У проекті закону запропоновано згоду на проведення реконструкції не менше ніж 75% мешканців будинку. Зараз в чинному законі прописано обов’язкову згоду 100% жителів будинків.

Які будинки підлягатимуть знесенню або заміні та реконструкція яких неможлива без відселення, визначатиметься на підставі проектної документації на реконструкцію, яка пройшла відповідну процедуру обговорення та затвердження.

Передбачається, що мешканці таких будинків повинні відселятися, як основний варіант, у стартові будинки в межах кварталу (мікрорайону), який реконструюється. Крім цього, розглядається можливість тимчасового переселення в маневрений фонд і інші рівноцінні житлові приміщення в багатоквартирних будинках, в тому числі, вторинного ринку (за згодою).

Новий законопроект має на меті захист інтересів громадян, а також інвесторів, убезпечення їх від можливих зловживань, гарантування безпеки та комфорту при реалізації програми, покращення життя людей, також даний законопроект ще має схвалити Кабінет Міністрів, а потім – Верховна Рада.

Нагадаю за офіційною інформацією Мінрегіону, на кінець 2017 року в Україні більше 50% житлового фонду застаріло і потребувало реконструкції. Також 7,5% від житлофонду країни абсолютно непридатні для нормального проживання людей.

Так на місці аварійного будинку непридатного для нормального проживання в Кам’янець-Подільському може з’явитись новобудова, а саме замість будинку по вулиці Драй-Хмари, 24.