Торговий центр на Соборній та ринок рітейлу

Днями було повідомлено про початок будівництва підземного торгового центру по вулиці Соборній на відрізку від вулиці Гагаріна до проспекту Грушевського.

Зараз на даному відрізку уже розпочато підготовчі роботи. За словами головного архітектора Кам’янця-Подільського Ігоря Пиріжка, конкурс на будівництво проводили у 2008 році, де перемогу отримало хмельницьке підприємство “Статус 2000”. Після цього міська рада уклала договір на оренду землі площею 0,335 га. до 2023 року.

Торговий центр на Соборній та ринок рітейлу
Торговий центр на Соборній

За проектом, підземний торгівельний центр матиме входи з вулиці Гагаріна та з проспекту Грушевського. Можливо буде з’єднано з підземними торговими площами ТЦ “Піраміда”. Площа об’єкту складатиме понад 3 000 м², яка буде поділена на торгові точки та бутіки. Які планують передати в оренду приватним підприємцям. Що дозволить створити нові робочі місця та збільшити надходжень до міського бюджету.

Торговий центр на Соборній та ринок рітейлу

На поверхні буде розташована повноцінна пішохідна зона, без проїжджої частини, лише публічний простір для людей. Вулицю планують о зеленити та встановити нове освітлення.

Торговий центр на Соборній та ринок рітейлу
Візуалізація торговий центр на Соборній

Будуватимуть за технологією монолітного типу, по периметру викопають понад 300 свердловин і влаштують буронабивні палі. Палі слугуватимуть фундаментом для стін майбутнього підземного комплексу. Будівництво планують завершити у 2020 році.

До слова ринок торгової нерухомості країни досить непогано розвивається та має значний потенціал. Так львівський торгово-розважальний центр “Forum Lviv” з дня відкриття у вересні 2015 року на даний момент відвідало вже 40 млн осіб. Львів’яни обирають “Forum Lviv” за зручне розташування в центрі міста, широкий вибір брендів та унікальну атмосферу. ТРЦ загальною площею 69 000 кв. м включає в себе магазини, ресторани, розваги, кінотеатр та підземний паркінг.

А центрі Ужгорода планують побудувати 5-рівневий ТРЦ Atrium. Площа нового п’ятиповерхового ТРЦ Atrium складе близько 7 000 кв. м, з яких 5 000 кв. м – орендна. Відкриття заплановане на другий квартал 2020 року.

Як повідомлялось раніше найбільш прийнятним та привабливим місцем для розміщення якісного ТРЦ місті Кам’янець-Подільський є територія колишнього Хлібокомбінату в межах вулиць проспект Грушевський, вулиця Пушкінська, вулиця Данила Галицького та вулиця Першотравнева.

Торговий центр на Соборній та ринок рітейлу
ТРЦ в межах вулиць проспект Грушевський, вулиця Пушкінська, вулиця Данила Галицького та вулиця Першотравнева

Також на початку року міський голова міста Михайло Сімашкевич на своїй Facebook сторінці повідомив, що інвестор, назва якого не вказувалась, хоче збудувати торговельно-розважальний центр під робочою назвою “BRAMA” та сплатив борг за оренду землі.

Торговий центр на Соборній та ринок рітейлу
Інформаційний центр “BRAMA”

Наразі ділянку обгородили парканом та демонтували металеві конструкції незавершеного об’єкту. Встановили інформаційний центр.

Торговий центр на Соборній та ринок рітейлу
Візуалізація торгівельно-розважальний центр “BRAMA”

Зараз немає чіткої інформації чи має майбутній торговельний центр власну концепцію і яка буде загальна торговельна площа, чи будуть присутні різні зони та локації. Який пул можливих орендарів, та хто може стати якірним орендатором площі. Чи буде присутня зона фуд-корту, розважальна зона, а саме: кінотеатр, льодовий майданчик, боулінг, великі ігрові зони для дітей та інше. Також чи буде мати майбутній комплекс атрибути, що притаманні торговельно-розважальним центрам: пулом відомих орендарів, обладнаний ескалаторами, забезпечений значною від 100 та більше безкоштовних паркуваньних місць для особистого транспорту покупців та іншим.

Також не повідомляється чи є вже попередня домовленість з відомою девелоперською компанією, що працює на ринку торговельних центрів в Україні, наприклад такими як:

– Arricano – значний мережевий оператор ТРЦ на території України

Budhouse Group – інвестиційно-девелоперська група компаній, яка спеціалізується на розвитку, будівництві та управлінні проектами нерухомості на території України (у портфель проектів реалізованих Budhouse Group, входять такі об’єкти: ТРЦ Fabrika у Херсоні GLA – 65 000 кв. м, ТРЦ Forum у Львові GLA – 36 000 кв. м і ТРЦ Lubava в Черкасах GLA – 18 000 кв. м)

– UTG – компанія що займає лідируючі позиції в консалтингу, брокериджі і лізингу торговельної нерухомості України.

– Multi Ukraine LLC – значний мережевий оператор ТРЦ на території України

– Dragon Capital – найбільша інвестиційна компанія України, що надає повний спектр інвестиційно-банківських і брокерських послуг клієнтам, прямі інвестиції і управління активами.

Залишити відповідь

48689768