Скільки доведеться відкладати на купівлю 1-кімнатної квартири в Україні

Більшість українців можуть дозволити собі придбати перше житло завдяки заробіткам за кордоном, іпотечним кредитам в банку (з величезними процентними ставками), або позичити у родичів. Було підраховано, скільки приблизно років потрібно витратити, щоб назбирати на квартиру.

Залежно від області, в якій планується придбання квартири і подальше проживання, доведеться витратити від 3 до 9 років. Також на тривалість впливає новизна квартири і середня зарплата. Найдорожчі квартири в Києві, але і середня зарплата тут вища, ніж в інших областях. Так, на первинному ринку квартира обійдеться в 940 тис. грн, а на вторинному в 710 тис. грн. Враховуючи, що середня заробітна плата становить 13 614 тис. грн, то на нову квартиру доведеться відкласти 70 зарплат протягом 5 років і 8 місяців. На стару квартиру знадобиться 53 зарплати протягом 4 років і 4 місяців.

Другим за дорожнечею є Львів. Тут середня ціна за нову квартиру становить 850 тис. грн, а за стару 740 тис. грн. Але середня зарплата у Львові значно нижча – 8 416 грн, тому на первинний ринок доведеться відкласти 101 зарплату, тобто 8 років і 4 місяці, або 88 зарплат, щоб придбати вторинну квартиру через 7 років і 3 місяці.

У нашій області, а саме в місті Хмельницькому, аби купити однокімнатну квартиру площею 40 квадратів на первинному ринку доведеться відкласти 64 зарплати, тобто 5 років і 3 місяці, або 52 зарплати, щоб придбати вторинну квартиру через 4 років і 3 місяці, досить швидкий темп збору коштів порівняно з іншими, обумовлений тим, що в місті Хмельницькому одна з найнижчих цін, серед обласних центрі, за метр квадратний новобудовах.

Для цих цін існують певні поправки. Наприклад, вартість житла за такий тривалий термін має залишитися такою ж, або приблизно такою ж. Розрахунки вказані за умови, що відкладається вся зарплата, тобто жити доведеться за рахунок родичів або подружжя. Або потрібно заробляти більше.

Підготовлено за матеріалом Слово і Діло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

48689768