Забудовників-фізосіб, чекають перевірки

Забудовників-фізосіб, які мають великі обороти, чекають перевірки податкової.

На сьогоднішній день налічується дві з половиною тисячі підприємців-фізосіб, які вже побудували і продали близько 3,5 млн кв м житла. Це понад 12 тис. об’єктів, в яких більш ніж 40 тис. квартир. 88 фізичних осіб виявилися власниками 50 і більше об’єктів.

Як приклад сімейний бізнес забудовників, що працюють під Києвом вже кілька років. У власності цієї сім’ї в різний час було понад три тисячі об’єктів нерухомого майна. 1 763 об’єкти вже реалізовані, дохід від продажу перевищив 1,5 млрд гривень.

Показуючи себе як забудовника-фізособу, такі оператори ринку уникають належного державного контролю за ходом будівництва, не несуть відповідальності перед міською владою. Що в свою чергу означає: вони не можуть гарантувати покупцям житло, побудоване з дотриманням будівельних норм і правил.

Крім того, подібні забудовники істотно оптимізують податкові зобов’язання. Обсяги податків, які платять фізична особа і будівельна компанія, відрізняються майже в десять разів.

Фізична особа, що будує житло для власних потреб, у разі продажу майнових прав або введеного в експлуатацію житла сплачує державі податок на доходи фізосіб (5%) і військовий збір (1,5%). У той час як юридична особа — компанія-забудовник має заплатити податок на прибуток (18%), єдиний соціальний внесок (22%) і ПДВ (20%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

48689768