Як надійно придбати нову квартиру у забудовника

З кожним днем ​​в Україні зявляється все більше нових будівельних компаній, які пропонують свої послуги на ринку нерухомості.

Як не заплутатися і визначитися серед можливих варіантів, і укласти договір саме з надійним забудовником? На що варто звертати увагу і як не потрапити в неприємну ситуацію, коли будинок заморожується на невизначений період? Давайте детально розберемо, з ким все таки укладати договір і у якого забудовника купувати нерухомість.

Існують будівельні компанії, які прямо залежать лише від вкладення грошових коштів їх покупців, і у випадку «застою» продажів – зупиняють будівництво на невизначений період, часто без повернення капіталовкладення. А існують забудовники, які співпрацюють з компанією з управління активами (КУА), яка залучає інвесторів. вкладаючи їх грошові кошти в проекти, тим самим мінімізуючи ризик нестачі фінансування або недобудови. КУА може спрямовувати залучені інвестиції на фінансування будівництва як усього об’єкту житлової нерухомості, так і на його частину.

Будівельна галузь дуже стрімко розвивається, тому вимагає великих фінансових вкладень на тривалий термін. За статистикою, в Україні близько 60% житла будується за рахунок коштів населення, до 5% – за рахунок бюджетних коштів, близько 1,5% – на банківські кредити, решта – кошти підприємств різних форм власності. При цьому понад 90% інвестицій – це кошти юридичних і фізичних осіб.

Компанія з управління активами – це організація, ліцензію на діяльність якої видає Національна комісія з цінних паперів. КУА регулюються і контролюються державою, що в першу чергу захищає покупців та надає гарантію щодо відповідальності за правопорушення перед Законом. Навіть у випадку якщо будівельна компанія не матиме змоги виконати свої зобов’язання перед клієнтом, то компанія з управління активами зобов’язана мати резервний фонд, який є гарантією для покупців.

Більш популярною структурою для фінансування житлового будівництва є пайовий інвестиційний фонд (ПІФ). Пайовий інвестиційний фонд не є юридичною особою. Цей фонд складається з активів, які належать інвесторам на праві спільної часткової власності і управляються КУА. ПІФ створюється за ініціативою Компанії з управління активами шляхом придбання інвесторами випущених цією компанією інвестиційних сертифікатів (цінних паперів). Залучені кошти Пайового інвестиційного фонду використовуються Компанією з управління активами для інвестування в корпоративні права, цінні папери та нерухомість з метою отримання прибутку. Інвестори ПІФ-у мають право на отримання доходу в грошовій формі в залежності від кількості інвестиційних сертифікатів у власності інвестора.

Оскільки інвестиційні фонди практично у всіх країнах світу є суб’єктами, діяльність яких регулюється законодавством, спрямованим на захист інтересів дрібних інвесторів, останні можуть бути не меншою мірою, ніж банківські вкладники, впевненими, що фонд буде належним чином управляти їхніми коштами.

За допомогою компанії з управління активами, можна дізнатися про забудовників або інвесторів. Радимо покупцям нерухомості ретельно проаналізувати історію діяльності забудовника і його партнерів, особливо слід звертати увагу на кількість введених в експлуатацію об’єктів і побудованих квадратних метрів, якість будівництва і відгуки покупців. Зовсім скоро ми проаналізуємо Кам’янець-Подільських забудовників і зможемо Вам розповісти про найкращі та найвигідніші варіанти придбання нерухомості.

Далі буде …

Залишити відповідь

48689768