У Мінрегіоні розповіли, скільки в Україні аварійних будинків

За даними Кабінету Міністрів, майже кожен сотий житловий будинок в Україні перебуває в аварійному стані.

Про це розповів перший заступник міністра розвитку громад і територій України Дмитро Живицький.

“Приблизно 1% у нас – аварійні та ветхі будинки. Здається, що це небагато. Насправді, це кожен сотий”, – каже Дмитро Живицький.

“Щоб стало зрозуміліше – кожна сота квартира. Тобто в трьох під’їздах 9-поверхового будинку вже є одне аварійне помешкання, якщо брати з розрахунку на 1 квадратний метр. Це дуже серйозна цифра”, – пояснив Живицький.

Чиновник уточнив, що понад 60% житлового фонду України становлять споруди, зведені в 1950-1980-х роках.

За його словами, відновлення вимагає і житловий фонд, і комунальна інфраструктура. Зокрема, системи водо- та теплопостачання, закладені 30-50 років тому.

“Нам потрібно націлювати органи місцевого самоврядування вкладати гроші в цю інфраструктуру. А не тільки займатися тим, що “видно”, щоб мера обрали на наступний період. Бруківка і плитка – те, без чого не обходиться жодне місто… Але насамперед потрібно думати про те, де живуть люди”, – наголосив заступник міністра.

До слова раніше повідомлялось місті Кам’янець-Подільський є декілька досить аварійних будинки, з яких не помішало би висилити людей. Так у 2018 році йшла мова про будинок по вулиці Драй Хмари, 24, також відбувся конкурс по залучені інвесторів-забудовників на цей будинок, наразі невідомо на якому етапі перебуває цей процес.

Залишити відповідь

48689768