Так чи буде меморіал Небесної Сотні у Кам’янець-Подільському?

Здається що то було не так давно. Ось уже минають п’яті річниці від важких подій Революції гідності. А у місті міська влада до цих пір не спромоглись в шанувати Героїв Небесної Сотні повноцінним меморіалом. Що говорити, якщо навіть не провели конкурс на кращий проект меморіалу.
Допоки лише перейменовано одну з вулиць у центральній частині та парк. А також було висаджено калинову алею Небесної Сотні. Але саме меморіальні комплекси дають змогу задуматись більш глибше про ті події, а також найголовніше не забути гіркі сторінки історії держави.
Незважаючи на обіцянки міських чиновників увіковічнити сучасних героїв, все ж у місті на території храму Петра і Павла відкрили перший меморіал Героям Небесної Сотні на пожертви кам’янчан, але такий меморіал не може повністю описати ті події. Також була написана петиція про будівництво меморіалу до міської ради та Міському голові, яка до слова не змогла зібрати потрібних 250 голосів, для розгляду.
А що ж у інших містах? Так 24 серпня 2017 року, на День незалежності, обласному центрі було офіційно представлено меморіал Небесної Сотні хмельничанам. Сам пам’ятник, виготовлено з бронзи. Бронзовий голуб сягає у висоту шести з половиною метрів. На його крилі викарбувані обличчя загиблих Героїв Небесної Сотні.
Меморіал Небесної Сотні у Хмельницькому
Меморіал Небесної Сотні у Хмельницькому
Але найбільш фахово та сучасно було створено меморіал Небесної Сотні у Львові, саме на такий проект слід рівнятись та проводити конкурс владі.
меморіал Небесної Сотні у Львові
Переможця конкурсу на найкращий проект меморіалу в Львові визначили у лютому 2017 року Перше місце посів авторський колектив, у який входили Андрій Лесюк, Марія Яструбчак та Христина Пундак. Місце для майбутнього меморіалу обирали і узгоджували з родинами героїв.
Один з найкращих меморіалів Революції Гідності
Будемо надіятись що місцева влада все ж пам’ятає свої обіцянки і на наступний рік все-таки розпочне роботи по будівництву меморіалу Небесної Сотні місті та буде орієнтуватись на найкращі приклади таких комплексів в країни.

Наразі ж голосуємо хто ще не голосував за петицію тут. Та поширюємо цей матеріал, аби нагадати, що ми не забули і так все не залишимо.

Залишити відповідь

48689768