Школи на мільйон: нова схема відмивання грошей

В Україні будують державні школи, які вчетверо перевищують бюджети звичайного закладу освіти.

Будівництво такої школи в Києві коштує $15 млн і ведеться на столичному житловому масиві Осокорки. Такі школи стають засобом заробітку в першу чергу для чиновників.

Таку думку висловила член правління Центру протидії корупції Олександра Устинова.

За словами Устинової, таких бюджетів немає навіть у країнах Європейського Союзу.

Максимальна рекомендована Мінрегіонбудом вартість будівництва школи на 1000 учнів становить 100 млн грн, з розрахунку 100 тис. грн на дитину. Вкладаються і в менші суми. У цій школі вийшло вчетверо більше – майже 400 тис. на одного учня. Це один із найприбутковіших в Україні способів відмивання грошей. Бо ніхто і ніколи не зможе порахувати товщину стіни – розказала Устинова.

Ще одна найдорожча школа Києва може з`явитися у Дніпровському районі Києва. На її будівництво заплановано $15 млн.

Замовник будівництва “Житлоінвестбуд”. Ця ж сама компанія замовила школу на Осокорках.

У переліку найдорожчих шкіл України є школа на житловому масиві імені Котовського в місті Одесі. На неї мають витратити 178 млн грн. Селище міського типу Чабани Київської області матиме ще одну найдорожчу школу України. У “Прозорро” вказано, що на школу потрібно 172 млн. грн.

Там кожного разу справа завершувалась переобранням підрядника і завищенням вартості будівництва. 2016 року школа коштувала 80 млн грн. 2018 року її вартість зросла майже вдвічі – пояснила Олександра Устинова.

За словами експерта, завищення вартості проекту – це звичайна схема у будівництві шкіл. У Центрі протидії корупції припускають, що непроста ситуація і з підрядниками підприємства “Житлоінвестбуд”, який споруджує розкішні школи у Києві.

Також слід відзначити, що на території міста Кам’янець-Подільський є недобудовані навчальні заклади, наприклад новий корпус школи №10. А два колишні дитячі садочки переобладнують під жило ЖК по вул. Проектна 4 чи будуть на місці житло ЖК Тімірязєва 99.

У Мінрегіон запропонували проектувати вбудовані початкові школи будинках

Корпус школа №10

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

48689768