Мінрегіон візьметься за врегулювання забудови в історичних районах

Мінрегіон розпочало роботу щодо врегулювання питання забудови в історичних районах з метою їх збереження та подальшого розвитку.

Про це написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Чому європейські міста та інші населені пункти на відміну від українських виглядають набагато атмосфернішими, наповненими багатостолітньою історією та культурою? Тому що в Україні немає комплексного підходу до збереження таких територій та пам’яток, а необхідна містобудівна документація застаріла і неактуальна. Зараз в Україні статус історичного населеного місця має 401 населений пункт, і лише 24% з них мають затверджені історико-архітектурні опорні плани (ІАОП), на основі яких визначаються межі історичних ареалів і режими використання зон охорони пам’яток. Тому зараз ми вивчаємо можливість стимулювання органів місцевої влади у розробленні ІАОП та впровадження механізмів для збереження цих територій. Це важливо, – зазначив він.

Критерії для віднесення населеного пункту до історичного:

1) наявність історичних, архітектурних, ландшафтних та садово-паркових об’єктів, культурної спадщини, які мають містоутворююче значення;

2) розпланування відповідно до минулих історичних епох (до початку ХХ століття);

3) наявність рядової історичної забудови;

4) збереження основних композиційних центрів та композиційних осей населених місць.

Нагадаю у місті неодноразово підіймалось питання не відповідності забудови Старого міста будівлями, які абсолютно не відповідають історичним фотографіям та записам. Найбільш кричущі випадки готельний комплекс “Клеопатра” та будівельні роботи біля Вірменського бастіону.

Також одним з недавніх значних випадків відтворення кварталу будинків біля міської Ратуші на вулиці площа Польський ринок було відтворено будинок дах якого зовсім не притаманний історичній забудові Старого міста більш детально про це у даній статті.

Мінрегіон візьметься за врегулювання забудови в історичних районах
Відтворений будинок у Старому місті дах якого не відповідає історичній забудові

Ситуація забудовою Старого міста дуже погана, прочитати більше про це можна тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

48689768