Коли бізнес працює не лише на збагачення

Досить поширена практика серед забудовників країни та на-жаль і нашого міста, коли компанії отримують шматок землі в місті та забудовують її по максимум, не думаючи про перспективи, як буде житись майбутнім мешканцям, де буде їх двір, де гратимуться діти, куди припаркують авто, куди виходитимуть вікна та яка інсоляція кімнат майбутніх мешканців.

З новими ДБН ситуація може покращитись, але все ж ми живемо в різній країні і в деяких міста будівельні компанії почали працювати і на громаду міста самостійно.

Так Івано-Франківську завдяки соціальній ініціативі будівельної компанії “Bau Comfort”, людям вдалося обміняти свої старі “комуналки” на нове житло у будь-якому мікрорайоні міста – на вибір.

В двох гуртожитках радянської епохи по вулиці Гетьмана Мазепи, 160 понад півстоліття жило майже 20 родин. Будинку вже більше 60 років. Люди кажуть, умови проживання – нестерпні, постійно виходили з ладу внутрішньобудинкові мережі, особливо проблеми були зі світлом та водопостачанням, а будинок “тріщав по швах”. Частина з них все життя прожила в маленьких кімнатах із загальним санвузлом.

Мешканці розраховували, що це житло в них тимчасове, бо їм обіцяли державні квартири. Тим часом, дехто вже дожив до пенсії та внуків.

Пропозиція забудовника обміняти стару квартиру в гуртожитку, що руйнувався, на готові квартири у новобудовах – втішила всіх. Тим більше, що люди отримали можливість самостійно обирати свою майбутню нерухомість. Будівельна компанія “Bau Comfort” дійшла згоди з усіма мешканцями обох будинків. При цьому, аби процес проходив чітко, зрозуміло і прозоро, у “Bau Comfort” розробили методологію визначення компенсацій.

 “Ми створили для себе формулу – брали вартість їхнього житла і множили на коефіцієнт 1,5 чи навіть 2. Відштовхувалися, в першу чергу, від потреб кожної сім’ї. Наприклад, в одній родині були батьки, двоє дітей, а діти одружені і в них теж по двоє дітей – десять членів родини, тому вони отримали від нас три квартири”, – говорить директор будівельної компанії “Bau Comfort” Юрій Гриців.

Протягом 2017 року будівельна компанія “Bau Comfort” уклала договори з жителями гуртожитків та забезпечила сім’ї іванофранківців новою нерухомістю. Тоді ж там розпочали демонтаж першого гуртожитку. Лише згодом стартувало будівництво нового житла.

Керівництво будівельної компанії “Bau Comfort” наголошує, що, в першу чергу, намагалися вирішити проблеми кожної родини окремо.

“Коли ми туди прийшли – люди були зневірені, вони не мали особливих перспектив покращення житлових умов. А попередні будівельні компанії, які пропонували людям обмін, не могли задовольнити їхніх потреб. У кожній родині були не лише чоловік, дружина і діти, а й внуки, і правнуки. Подекуди, одну з двох кімнат люди здавали студентам, аби хоч якось звести кінці з кінцями. У всіх мешканців були свої потреби і ми шукали компроміс з кожною родиною”, – згадує директор “Bau Comfort” Юрій Гриців.

Нагадаю місті  Кам’янець-Подільський є декілька досить аварійних будинки, з яких не помішало би висилити людей. Так у 2018 році йшла мова про будинок по вулиці Драй Хмари, 24, також відбувся конкурс по залучені інвесторів-забудовників на цей будинок, наразі невідомо на якому етапі перебуває цей процес.

Контакти “BAU Comfort”

  • офіс: Івано-Франківськ, вул.Шеремети, 2а ( ТЦ “Майдан” 4-ий поверх)
  • +38 (068) 90 48 108
  • сайт: baucomfort.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

48689768